Linie lotnicze z Kazachstanu znów mogą latać do Unii Europejskiej

W nowej, zaktualizowanej liście bezpieczeństwa lotniczego Unii Europejskiej nie znalazły się linie lotnicze z Kazachstanu. Oznacza to, że to koniec obecności kazachskich przewoźników na „czarnej liście” i otwiera się przed nimi potencjalny powrót do Europy.

Linie lotnicze z Kazachstanu znów mogą wykonywać połączenia do Unii Europejskiej

Unia Europejska ma stworzoną swoją tak zwaną „czarną listę”, czyli dokument z liniami lotniczymi, które mają ograniczony lub całkowity zakaz wykonywania operacji lotniczych do Unii Europejskiej. Od 2009 roku na tej liście znajdował się Kazachstan – z jednym wyjątkiem, czyli narodową linią Air Astana. Od kilku tygodni kazachskie linie lotnicze mogą cieszyć się z wykreślenia z „czarnej listy” Unii Europejskiej.

Szukasz promocji lotniczych do Kazachstanu? Wejdź na naszą grupę na Facebooku i śledź najnowsze, darmowe propozycje tanich biletów lotniczych.

Kazachskie linie mogą wrócić do Europy

Od kilku tygodni linie lotnicze z Kazachstanu mogą już legalnie wykonywać operacje lotnicze do państw członkowskich Unii Europejskiej. To efekt starań władz Kazachstanu o poprawę warunków bezpieczeństwa w tym państwie. Co ściągnięcie takiego zakazu może oznaczać? Kazachskie linie lotnicze będą mogły teraz otwierać bezpośrednie połączenia z Azji środkowej do Unii Europejskiej. Może w najbliższej przyszłości doczekamy się też połączenia do Polski.

Źródło: rynek-lotniczy.pl

Samolot linii Air Astana/ Tło: AviaKZ – Praca własna, CC BY-SA 4.0

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.