Linie lotnicze SAS ogłosiły rejsy samolotami elektrycznymi

Skandynawskie linie lotnicze SAS ogłosiły przełomowy krok w dziedzinie zrównoważonej mobilności, wprowadzając do swojej oferty rejsy samolotami elektrycznymi. To rewolucyjne posunięcie w branży lotniczej ma na celu osiągnięcie ambitnego planu SAS – zerowej emisji netto do roku 2050.

Samolot elektryczny, foto: SAS

Linie lotnicze SAS, mające na uwadze rosnące wyzwania związane z emisją gazów cieplarnianych, postawiły na innowacyjne rozwiązanie w postaci samolotów elektrycznych. Loty wykonywane takimi maszynami są dużym krokiem w kierunku realizacji ambicji SAS, jaką jest osiągnięcie zrównoważonego transportu lotniczego w przyszłości.

Planowane loty samolotami elektrycznymi, które wystartują w 2028 roku, mają być wyjątkowym doświadczeniem dla pasażerów, stanowiąc jednocześnie ważny krok w kierunku ochrony środowiska. Linie lotnicze SAS zaplanowały trzy dziewicze loty, po jednym na każdym z rynków SAS w Danii, Norwegii i Szwecji, aby zapoznać podróżnych z innowacyjnymi i bezemisyjnymi samolotami ES-30.

Kierownictwo SAS widzi w samolotach ES-30 potencjał, aby stać się kluczowym elementem floty regionalnej, przyczyniając się do realizacji długoterminowego celu linii lotniczej – zerowej emisji netto do roku 2050. Samoloty elektryczne stają się symbolem przyszłości lotnictwa, dążąc do ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko i zrównoważonego rozwoju turystyki.

Obecnie wszystkie bilety na loty samolotami elektrycznymi SAS zostały wykupione.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.