Linie lotnicze Qantas wykonały najdłuższy lot pasażerski w historii!

Repatriacyjny lot australijskich linii lotniczych Qantas pobił dwa dni temu niesamowity rekord. Qantas wykonał najdłuższy lot pasażerski na świecie, lecąc bez międzylądowania przez 17 godzin i 26 minut!

Fot: Samolot Qantas/ Tim Shepherd on Unsplash

Może się wydawać, że sztuką niemożliwą jest pobić już bardzo mocno wyśrubowane rekordy w branży lotniczej. Jak się okazuje, da się przekraczać bariery i kolejna została właśnie przekroczona! Linie lotnicze Qantas pobiły rekord najdłuższego lotu komercyjnego na świecie.

Australijski przewoźnik leciał non stop przez 17 godzin i 26 minut, pokonując przy tym 14 673 kilometry! Rzekomy lot był lotem repatriacyjnym z Buenos Aires w Argentynie do Darwin w Australii.

Lot został wykonany przez Dreamlinera linii Qantas. Taka trasa wyciąga Boeinga 787 do granic możliwości, a samo lotnisko w Darwin nie jest dużym i uczęszczanym miejscem, co tym bardziej podnosi rangę ciekawości tego wydarzenia.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.