Linie lotnicze EasyJet odwołują ponad 200 lotów

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Jak poinformował brytyjski przewoźnik, w ciągu dziesięciu następnych dni odwoła ponad 200 lotów. Jest to spowodowane m.in. brakami kadrowymi i opóźnieniami na lotniskach.

Foto: Call Me Fred/ Unsplash

W sobotnim oświadczeniu Easy Jet ogłosił, że z samego Portu Lotniczego Londyn-Gatwick odwoła w okresie od 28 maja do 4 czerwca około 24 lotów dziennie. Łącznie zostanie anulowanych ponad 200 rejsów w ciągu kilku najbliższych dni.

Decyzja brytyjskich linii lotniczych ma związek z niedoborem personelu, opóźnieniami na lotniskach, a także z problemami informatycznymi przewoźnika.

– Bardzo nam przykro z powodu późnego powiadomienia o niektórych z tych odwołań i niedogodności spowodowanych przez klientów zarezerwowanych na te loty, jednak uważamy, że jest to konieczne do świadczenia niezawodnych usług w tym pracowitym okresie – poinformowały cytowane przez Reuters brytyjskie linie EasyJet.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.