Linie lotnicze airBaltic zainteresowane lotami do Stanów Zjednoczonych

Łotewski przewoźnik airBaltic bada możliwość wykonywania lotów komercyjnych i czarterowych do USA. Nie ma informacji o konkretnych kierunkach w planach tej linii.

Fot: Miami, czy będzie to jeden z kierunków airBaltic?/ Ronny Rondon, Unsplash

Linia lotnicza airBaltic to największy przewoźnik na wszystkie państwa bałtyckie na północ od Polski (z wyłączeniem Finlandii), czyli Łotwę, Litwę i Estonię. Przewoźnik nie doczekał się jednak wciąż bezpośrednich lotów z któregoś z tych państw do Stanów Zjednoczonych. Linia, której większościowym udziałowcem jest łotewski rząd, planuje to zmienić i sonduje możliwość rozpoczęcia operacji lotniczych do USA.

airBaltic poleci do USA?

Jak podaje ryneklotniczy.pl, airBaltic 20 marca wyszedł z prośbą o pozwolenie na wykonywanie lotów komercyjnych i czarterowych do Stanów Zjednoczonych. Linia nie ma jeszcze planów dokąd miałaby latać. Póki co bada grunt pod teoretycznie uruchomienie nowych tras. Wniosek więc nie uprawnia airBaltic do rozpoczęcia lotów do USA, ale zdecydowanie ułatwi w przyszłości załatwianie niezbędnych dokumentów.

Czy airBaltic poleci z Łotwy, Litwy lub Estonii do Stanów Zjednoczonych? Prawdopodobnie nie. Linia musiałaby odświeżyć swoją flotę samolotów, gdyż te posiadanie nie pozwalają na lot z tej części Europy nawet na wschodnie wybrzeże USA.

Źródło: www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/linie-airbaltic-sonduja-mozliwosci-lotow-do-usa–20479.html

Tło: wnętrze samolotu airBaltic/ Anton Shakirov, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.