Linie Emirates podpisały umowę na zakup 50 samolotów wartych 16 mld dolarów!

Podczas wystawy Dubai Airshow 2019, linie Emirates dokonały zamówienia na 50 samolotów A350-900 XWB o łącznej wartości 16 mld dolarów. Do tej pory przewoźnik posiadał samoloty szerokokadłubowe – Boeinga 777 i Airbusa A380. 

zdjęcie: b1-foto / pixabay.com

– Wzmacniając posiadany przez nas park maszyn A380 i B777, nowe A350 zapewnią nam dodatkową elastyczność operacyjną pod względem pojemności, zasięgu i bazowania. W efekcie wzmocnimy model biznesowy, aby zapewnić wydajne i wygodne usługi przewozu lotniczego do Dubaju i przez nasz tutejszy hub – powiedział szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum.

A350XWB to nowa konstrukcja, która pierwotnie miała być modyfikacją stworzoną w oparciu o A330. Europejski koncern zdecydował się jednak na zupełnie nowy projekt. Nowoczesna kabina będzie szersza o 33 cm od starszych modeli oraz o 12 cm od szerokości kabiny B787 Dreamliner. Konstrukcja A350 w 53 proc. składa się z lekkich kompozytów węglowych.

– Jesteśmy zaszczyceni ogromnym zaufaniem, jakim linie Emirates obdarzyły nasz najnowszy samolot szerokokadłubowy, zacieśniając naszą współpracę. A350 przyniesie flocie przewoźnika bezkonkurencyjne oszczędności i korzyści ekologiczne. Nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy A350 w barwach Emirates – powiedział Guillaume Faury, prezes firmy Airbus.

Źródło: infowire.pl / businessinsider.com.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.