Linia lotnicza zakazała pasażerom korzystania z toalet podczas lotu

CemAir, linia lotnicza z Republiki Południowej Afryki zabroniła swoim pasażerom korzystać z toalet na pokładach samolotów w czasie lotu. Pasażer może się dostosować albo zrezygnować z podróży i dostać pełny zwrot kosztów.

Fot: samolot CemAir/ FlyCemAir, Facebook

2 godziny lotu bez dostępu do toalety wydaje się absurdem. Południowoafrykańskie linie lotnicze CemAir udowodniły, że taki absurd może stać się możliwy w rzeczywistości. Afrykański przewoźnik wprowadził politykę „zamkniętych toalet”. Na krótkich trasach pasażerowie CemAir nie będą mieli dostępu do samolotowych toalet. Co będzie w momencie, gdy ktoś skorzystać z łazienki będzie musiał? Jak donoszą media „pasażerom pozostaje wysikać się do butelki”.

Zamknięte toalety w samolotach

Linie lotnicze nazywają swój nowy pomysł „optymalizacją”, ale nie wyjaśniają w jaki sposób proces zamknięcia toalet na czas lotu miałby wpłynąć na optymalizację czasu pracy. Łazienka w samolotach CemAir będzie zamknięta przykładowo na trasie z Johannesburga do Maun w Botswanie. To prawie 2 godziny lotu bez dostępu do łazienki.

Pasażerowie po pierwszych rejsach południowoafrykańskimi liniami zgłaszają, że część pasażerów płci męskiej jest zmuszona załatwiać się do butelki. To powoduje nieprzyjemne sytuacje na pokładzie, szczególnie wśród innych pasażerek. Władze linii lotniczej tłumaczą jednak, że jeśli komuś nie odpowiadają nowe przepisy, to może zrezygnować z lotu i dostać pełny zwrot kosztów albo… pójść do łazienki na lotnisku.

Źródło: tvn24.pl/biznes/ze-swiata/rpa-linie-lotnicze-zakazuja-uzywania-toalet-w-czasie-lotu-pasazerowie-korzystaja-z-butelek-st7850207

Tło: samolot CemAir/ FlyCemAir, Facebook

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.