Linia kolejowa pomiędzy Dubajem i Abu Zabi wygląda coraz lepiej

Coraz dalej posuwają się prace nad budową linii kolejowej między najważniejszymi emiratami. Odcinek trasy pomiędzy Dubajem i Abu Zabi wygląda coraz lepiej i pozwala snuć plany o podróży pociągiem przez Zjednoczone Emiraty Arabskie w przyszłości.

Fot: etihadrail

Linia kolejowa o której mówimy w tytule, budowana jest przez firmę Etihad Rail. Docelowo cała trasa ma mieć długość aż 1200 kilometrów i będzie łączyć wszystkie siedem emiratów ze sobą, oraz cały kraj z Arabią Saudyjską.

Etihad Rail podczas budowy linii kolejowej stale współpracuje z Departamentem Kultury i Turystyki Abu Zabi i Agencją Ochrony Środowiska Abu Zabi. Współpraca przy budowie łącznicy komunikacyjnej ma zapewnić korzystny układ kolei dla mieszkańców i turystów, a także zdecydowanie obniżać emisje spalin produkowane przez emiraty. Pociągi będą mogły zastępować wysoko emisyjne ciężarówki przy przewożeniu najróżniejszych surowców, co pozwoli zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych do atmosfery.

Etihad Rail buduje kolej z mocnym poszanowaniem środowiska naturalnego. Klaksony będą używane tylko w nagłych sytuacjach w celu redukcji głośności. Lokomotywy spełniają specjalne normy emisji spalin, a roślinność, która stoi na drodze budowy torów, jest przesadzana w inne miejsca z zachowaniem jej struktury. Ponadto powstaje wiele specjalnych przejść dla Wielbłądów, Gadów i innych zwierząt pustynnych. Będą mogły dzięki temu bezpiecznie przekraczać tereny torowisk.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.