Kup teraz, połowę zapłać później – nowa usługa Ryanair

Ryanair wprowadził do swojej oferty nową usługę – kup teraz połowę biletu, resztę zapłać później. Usługa jest dostępna jedynie w taryfie Family Plus.

Fot: ryanair.com

Dość niespodziewanie irlandzki przewoźnik wprowadził do swojej oferty nową usługę, którą możemy nazwać płatnością ratalną. Nowy sposób płatności istnieje już od kilku tygodni, ale dopiero teraz pojawił się przy ofertach z Polski. Nowa usługa ma pomóc klientom wybierającym się na rodzinne wakacje w zaplanowaniu urlopu z mniejszym obciążeniem ich portfela.

Kup połowę teraz, drugą połowę zapłać później

Usługa płatności ratalnej w Ryanair będzie polegać na tym, że klient na sam początek będzie mógł zapłacić 50% ceny biletu, a pozostałą kwotę opłacić później. Wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk i opłacić połowę rezerwacji. Druga połowa musi zostać opłacona do 40 dni przed podróżą. Jeśli klient nie wypełni tego warunku, rezerwacja zostanie anulowana, a środki zostaną zwrócone do portfela Ryanair. Tych środków nie będzie się dało wypłacić, będzie można je jedynie wydać na rezerwację biletów na stronie irlandzkiej linii przez okres 36 miesięcy.

Usługa będzie dostępna jedynie dla biletów kupowanych w taryfie rodzinnej, czyli Family Plus. Taryfa ta w cenie biletu zawiera:

  • 1 mały bagaż
  • 1 bagaż rejestrowany 20 kg
  • Bagaż rejestrowany 10 kg dla wszystkich
  • Bezpłatne miejsca dla dzieci

Źródło: https://www.ryanair.com/pl/pl

Tło: pagarau, Pixabay

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.