Kuba znosi większą część obostrzeń i wyczekuje powrotu turystów!

15 listopada Kuba zniosła część kluczowych obostrzeń wjazdowych dla zagranicznych turystów i przygotowuje się na ożywienie turystyki. Zaszczepieni turyści mogą przylecieć na Kubę bez kwarantanny i testów, wjazd dla niezaszczepionych też zostanie ułatwiony.

Fot: Havana/ @persnicketyprints, Unsplash©2018/ Źródło

Władze karaibskiej wyspy niewątpliwie tęsknią za turystami. Dlatego przed startem sezonu turystycznego Kuba zdecydowała się na zluzowanie restrykcji dla turystyki. Zmiany powinny przyciągnąć zdecydowaną ilość przyjezdnych na wyspę.

Od 15 listopada turyści przylatujący na Kubę nie mają już obowiązku posiadania ze sobą negatywnego testu PCR, nie starszego niż 72 godziny. Dodatkowo nie trzeba wykonywać już dodatkowych testów po wylądowaniu na wyspie.

Zaszczepieni turyści nie będą już musieli poddać się kwarantannie po przylocie na wyspę ani nie będą musieli wykonywać wspomnianych testów. Osoby niezaszczepione będą zwolnione z kwarantanny po wykonaniu testu i otrzymaniu wyniku negatywnego.

Od 15 listopada została wznowiona na wyspie również turystyka krajowa, co oznacza konsekwencję w realizowaniu planów otwarcia państwa.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.