Ktoś chętny na wycieczkę po radomskim lotnisku? 31 lipca będzie to możliwe!

W ramach obchodów 10-lecia 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu będzie można zwiedzić część budowanego radomskiego lotniska. Obchody oraz zwiedzanie odbędą się 31 lipca.

Fot: Terminal lotniska w Radomiu/ wikipedia.com

Głównym wydarzeniem 31 lipca w Radomiu będą obchody 10-lecia 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. W ramach obchodów odbędą się pokazy lotnicze, wystawa sprzętu wojskowego, koncerty i pokazy walk grup rekonstrukcyjnych. Impreza ma rozpocząć się około godziny 11:00 i trwać do wieczora.

Od godziny 15:00 dostępna będzie największa atrakcja dla większości z nas, czyli lotniczych lub podróżniczych pasjonatów. Lotnisko w Radomiu owiane jest już legendą, a teraz będzie można je zobaczyć na własne oczy. W ramach zwiedzania dostępny będzie symulator jazdy po płycie lotniska i zwiedzanie autobusem terenu powstającego portu lotniczego Radom-Sadków. Skorzystanie z symulatora i zapisanie się na wycieczkę będzie możliwe na miejscu przy stanowisku Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”. Pierwszy wyjazd zaplanowany jest na godzinę 15:00.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.