Książę Dubaju Hamdan bin Mohammed wyszedł z inicjatywami zmniejszenia skutków podtopień

Szejk Hamdan bin Mohammed, książę Dubaju i następca tronu Emira Dubaju zatwierdził szereg inicjatyw, które mają pilnie złagodzić ostatnie skutki trudnych warunków pogodowych w Dubaju i pomóc lokalnej ludności.

Fot: Jego Wysokość Szejk Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum/ Facebook

Podczas ostatniego spotkania najwyższych rangą rządzących w Dubaju Jego Wysokość Szejk Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum podjął decyzję o zatwierdzeniu szeregu inicjatyw i najważniejszych środków w celu pilnego złagodzenia skutków deszczów, które w ostatnich dniach nawiedziły Dubaj. Na spotkaniu oceniano pracę podjętą w celu naprawy skutków ekstremalnej pogody.

Po ulewnych deszczach w Dubaju tysiące wolontariuszy ruszyło na ulicę, aby pomóc potrzebującym i naprawić skutki ulew. Książę Hamdan bin Mohammed polecił teraz utworzenie komitetu, który będzie przyjmował prośby od obywateli Emiratów dotkniętych deszczami. Szejk zapewnił, że komitet w trybie pilnym będzie rozporządzał środkami i od razu zajmie się najbardziej potrzebującymi.

Dubaj pomaga swoim obywatelom po ulewnym deszczach

Szejk polecił też Dubajskiemu Departamentowi Ziemi i Agencji Regulacji Nieruchomości (RERA) współpracę ze społecznością i bezpłatne załatwienie takich rzeczy jak:

  • Alternatywne mieszkania dla mieszkańców dotkniętych pogodą
  • Dystrybucja żywności w dotkniętych społecznościach
  • Kompleksowe usługi zwalczania szkodników, które pojawiły się po deszczach
  • Zwiększona ochrona w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom
  • Pomoc w powrocie do nieruchomości mieszkańcom, w tym usługi sprzątania wnętrz po ulewach
  • Monitorowanie i dokumentowanie szkód spowodowanych przez deszcze w okresie ubezpieczenia mieszkania
  • Pomoc w ocenie potencjalnych zagrożeń dla nieruchomości w przyszłości

Jego Wysokość Szejk Hamdan bin Mohammed podkreśla, że dzięki przywództwu jego Ojca, Jego Wysokości Szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, emirat jest przygotowany nawet na tak ekstremalne warunku pogodowe. Powiedział również, że szybkie reagowanie w kryzysowej sytuacji to też zasługa rządowa (domyślnie: z Abu Dhabi) i dobrze rozwiniętych służb w Dubaju.

Źródło: www.emirates247.com/uae/hamdan-bin-mohammed-approves-series-of-initiatives-to-mitigate-impact-of-severe-weather-in-dubai

Tło: Jego Wysokość Szejk Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum na arabskim forum strategicznym w 2018 roku/ بواسطة Adamsam1961 – عمل شخصي وCC BY-SA 4.0

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.