Kraków w TOP 15 miast przyjaznych kobietom podróżującym solo!

W ostatnich latach Google Trends wskazuje duży wzrost zainteresowania kobiet podróżowaniem w pojedynkę. W samym 2019 wyniósł aż 131%! Podróżniczki są zainteresowane nie tylko tym, co dane miejsce ma do zaoferowania, ale przede wszystkim tym… czy będą tam bezpieczne. I trudno im się dziwić. Opracowanie wymarzonej trasy z pewnością ułatwi podróżniczkom przygotowany przez ekspertki Tourlane przewodnik po miastach najprzyjaźniejszych kobietom podróżującym solo.

Na potrzeby raportu przeanalizowano setki miast z całego świata pod kątem takich rzeczy, jak to, czy kobiety są dobrze reprezentowane w lokalnych firmach, czy są traktowane na równi z mężczyznami pod względem prawa, a także czy mogą czuć się bezpieczne spacerując po mieście w nocy. Ekspertki zbadały także kwestie organizacyjne, takie jak koszt noclegu w najpopularniejszym hostelu, koszt 3-kilometrowego kursu taksówką, a także jakość usług telefonicznych i internetowych.

Oto crème de la crème:

1. Lublana (Słowenia)
2. Singapur (Singapur)
3. Wilno (Litwa)
4. Tallin (Estonia)
5. Sydney (Australia)
6. Wiedeń (Austria)
7. Hanoi (Wietnam)
8. Sztokholm (Szwecja)
9. Kopenhaga (Dania)
10. Barcelona (Hiszpania)
11. Vancouver (Kanada)
12. Dubrownik (Chorwacja)
13. Kraków (Polska)
14. Auckland (Nowa Zelandia)
15. Lizbona (Portugalia)

To, co rzuca się w oczy, to fakt, że zdecydowana większość (aż 10 z 15!) najbezpieczniejszych dla kobiet miast… leży w Europie! Cieszy fakt, że jest wśród nich Kraków. Jedyne polskie miasto w czołówce uplasowało się na miejscu 13., zostawiając w tyle tak popularne miejsca jak Praga, Oslo, Helsinki, Amsterdam, Paryż, Berlin, Londyn i Nowy Jork. Ze wszystkich czynników, najlepiej oceniono w Krakowie jakość internetu i ceny przejazdu taksówką.

Dziewczyny, może trip po starym kontynencie?

Cały raport dostępny tutaj.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.