Kraków zimą najlepszym miejscem do odwiedzenia w Europie

Podróżowanie zimą oferuje doskonałą okazję do poszerzenia horyzontów bez tłoku i podwyższonych cen, jakie obserwuje się w cieplejszych porach roku. W związku z tym, wypożyczalnia aut DiscoverCars po raz kolejny powróciła z corocznym rankingiem najlepszych niedrogich miejsc na zimowy wypoczynek w Europie. W rankingu uwzględniane jest 10 miast Europy – na szczycie rankingu znalazł się Kraków.

Foto: DiscoverCars

Kraków atrakcje zimą

Tworząc tę listę, DiscoverCars brał pod uwagę czynniki takie jak:

  • liczba „tanich” restauracji
  • średni koszt wynajmu samochodu na tydzień
  • średni całkowity koszt tygodniowego pobytu w hotelu
  • średni koszt lotu z Londynu
  • dostępność najważniejszych atrakcji i ich koszty wstępu

Kraków, miasto znane z bogatej historii i kultury znalazł się na czele rankingu jako najlepsze miejsce do odwiedzenia zimą. To już trzeci raz z rzędu, kiedy Kraków zdobywa to prestiżowe wyróżnienie. Malownicza Praga oraz urokliwa Bruksela zajęły kolejne miejsca na podium, prezentując równie interesujące opcje na zimowy wypoczynek. Pozostałe miejsca w pierwszej piątce zajęły Paryż i Budapeszt, pokazując, że zimowa Europa kusi nie tylko urokami śnieżnych krajobrazów, ale także kulturowymi atrakcjami.

Warto wspomnieć, że kolejne miejsca w rankingu zajęły takie europejskie metropolie jak Tallin, Berlin, Amsterdam, Wiedeń i Kopenhaga. Dla podróżnych, którzy chcą cieszyć się urokami zimowej Europy, to jednak Kraków pozostaje doskonałą opcją, łącząc historię, piękne zabytki, przyjazną atmosferę i przystępne ceny.

Źródło: discovercars.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.