Kot Gacek został największą atrakcją turystyczną Szczecina

Szczecin nie leży nad morzem, tak jak wielu Polaków uważa, ale ma w sobie ogromny potencjał turystyczny. Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego, Muzeum Techniki i Komunikacji… każda z tych atrakcji blednie przy tej jednej, najlepszej – przy Kocie Gacku, najsłynniejszym kocie ze Szczecina.

Czarno-białe futerko, luźny styl bycia i bycie królem szczecińskich atrakcji – to codzienność dla kota Gacka. Żadna z atrakcji turystycznych Szczecina nie ma na Google tak dobrych ocen jak on. Zebrał 5 na 5 gwiazdek na ponad 3 tysiące opinii! Dodatkowo możemy przy opiniach znaleźć setki zdjęć zachwyconych turystów. Skąd w Szczecinie taka nietypowa atrakcja?

Gacek to kot żyjący na wolności, mieszka sobie w budce przy ulicy Kaszubskiej w Szczecinie lub w okolicznych kamienicach, kiedy zrobi mu się za zimno. Na ulice śródmieścia przybył już jakieś 10 lat temu, więc jest kotem doświadczonym stażem. I tak po prostu, swoim stylem bycia i uroczym wyglądem, stał się maskotką i żywą legendą centrum Szczecina. Obyś żył nam Gacku sto lat!

Źródło/ Zdjęcie w tle: 24kurier.pl, Magdalena Klyta

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.