Kostaryka zmienia restrykcje. Ucierpią osoby niezaszczepione

Po tym jak końcem ubiegłego roku kostarykańskie władze poluzowały restrykcje, teraz postanowiły je zmienić na niekorzyść osób niezaszczepionych. Od 10 września, aby wejść do większości zamkniętych przestrzeni publicznych trzeba posiadać dokument potwierdzający odbycie szczepienia przeciwko COVID-19.

San Jose, foto: Robin Canfield/ Unsplash

Kostaryka to jeden z niewielu krajów, który przy wjeździe nie wymaga od podróżnych robienia testów czy okazywania dokumentu potwierdzającego przejście szczepienia. Mimo to, tamtejszy rząd wprowadził zmiany w restrykcjach, które znacznie utrudnią życie osobom niezaszczepionym.

Z obowiązujących od poniedziałku przepisów wynika, że wszystkie niezaszczepione osoby powyżej 12. roku życia mają zakaz wstępu m.in. do kawiarni, hoteli, restauracji, teatrów, kin, muzeów, a także siłowni.

Przy wejściu do wyżej wymienionych miejsc każdy musi przedstawić kod QR z certyfikatem zaszczepienia – wyjątkiem są sklepy spożywcze i apteki, do których mogą wejść wszyscy, również osoby niezaszczepione.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.