Koronawirusowy drink serwowany w Moskwie

Od środy w moskiewskim barze Razvedka Bar klienci mogą spróbować drinka noszącego nazwę po COVID-19. Jak deklaruje menadżer lokalu, trunek ma skutecznie zwalczyć powszechny strach społeczeństwa. 

„Koronawirus” przygotowywany jest za pomocą dwóch strzykawek – w jednej jest jasnozielony płyn, a w drugiej jasnoczerwony. Skład? Menadżer lokalu, Anton Zagariya odmawia zdradzenia receptury. 

— Pomysł na drinka pojawił się tak samo szybko, jak sam wirus. Zdecydowaliśmy się na próbę zminimalizowania napięcia i strachu, które są najgorszymi wrogami w tej sytuacji – mówi Zagariya.

Na Instagramie baru czytamy, iż trunek powinny przyjmować osoby, które zostały owładnięte maniakalną chęcią gromadzenia takich artykułów jak papier toaletowy, albo kasza gryczana. 

— Oczywiście powinniśmy myć ręce i robić wszystko, co mówi WHO, ale nie ma potrzeby panikować. Po co? To nikomu nie pomoże – puentuje Zagariya.

Źródło: Reuters

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.