Korea Północna zamyka granice

Turyści, którzy chcieli w najbliższym czasie odwiedzić Koreę Północną, muszą zmienić swoje wakacyjne plany. Kraj Kimów zamyka granicę z obawy przed epidemią koronowirusów. 

Uwaga! Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem (2019-nCoV) na Dalekim Wschodzie, w najbliższym czasie będzie…

Opublikowany przez KiKŚ – Konflikty i katastrofy światowe Wtorek, 21 stycznia 2020

Zamknięcie ruchu turystycznego nastąpi 22 stycznia. Decyzja Koreańskiej Republiki Ludowej była podyktowana przypadkami zakażenia koronowirusem w sąsiednich Chinach. Również koreańskie biuro podróży Myohyangsan International Travel Company ogłosiło zatrzymanie ruchu dla turystów, którzy przekraczaliby granicę w Siniju.

Na rynku nie ma jeszcze szczepionki na ten szczep koronowirusów. Jak podaje portal RMF24, w mieście Wuhan (środkowe Chiny) odnotowano 17 kolejnych przypadków zarażeń. Na fanpage’u KiKŚ czytamy o 308 chorych i 6 zmarłych. Podobno wirus dostał się już do Tajlandii, Japonii i Korei Południowej.

Pracownicy londyńskiego Imperial College szacują, że zarażonych może być nawet 1700 osób. Za sprawą wirusa rośnie zachorowalność na zapalenie płuc.

Nie wiadomo kiedy nastąpi ponowne otwarcie granic. Ostatni raz KRLD zamknęła ruch turystyczny w 2015 roku również w związku z wirusem SARS.

Źródło: pozdrozkrld.pl/ rmf24.pl/ KiKŚ – konflikty i katastrofy światowe

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.