Koniec z wyjmowaniem płynów i elektroniki na kolejnych lotniskach w Europie

Pasażerowie podróżujący z lotniska w Tallinie oraz z Luton i Barcelony El Prat mogą spodziewać się udogodnień podczas kontroli bezpieczeństwa już wkrótce. Nowoczesne skanery 3D mają zrewolucjonizować procedury, eliminując konieczność wyjmowania elektroniki i płynów z bagażu podręcznego.

Foto: Ross Parmly/ Unsplash

Od kwietnia bieżącego roku pasażerowie korzystający z lotniska w Tallinie będą mieli szansę przekonać się o nowoczesności kontroli bezpieczeństwa. Dzięki wprowadzeniu skanerów 3D nie będzie już konieczności wyjmowania elektroniki i płynów z bagażu podręcznego.

Brytyjskie porty lotnicze również szykują się na rewolucję w kontroli bezpieczeństwa. Lotnisko Luton planuje wprowadzić nowe skanery do czerwca 2024 roku.

Najnowocześniejsze rozwiązania czekają również na podróżnych korzystających z lotniska Barcelona El Prat. Skanery 3D mają zostać wprowadzone najpierw w Terminalu 2, a następnie w Terminalu 1. To kolejny krok w kierunku poprawy komfortu podróżowania i zwiększenia efektywności procedur na lotniskach.

Źródło: news.err.ee

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.