Koniec z obowiązkiem noszenia masek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich od 28 września

Jak podaje portal Gulfnews.com, od 28 września zasłanianie ust i nosa maskami ochronnymi przestanie być obowiązkowe w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Maseczki trzeba będzie zakładać jedynie w 3 wyjątkowych sytuacjach: w transporcie publicznym, obiektach medycznych i meczetach.

Fot: wartekadry

26 września Narodowy Urząd Zarządzania Kryzysowego i Katastrofami Zjednoczonych Emiratów Arabskich (NCEMA) ogłosił złagodzenie obostrzeń covidowych na terenie całego państwa. Już od środy, czyli 28 września 2022 roku maski i zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej będzie jedynie opcjonalne.

Obowiązek noszenia masek wciąż pozostanie jedynie w trzech wypadkach: w transporcie publicznych, meczetach i placówkach zdrowotnych.

Z perspektywy turysty to świetna wiadomość: jedyne miejsce, w jakim będziemy musieli wyciągać i zakładać maski dosłownie na moment jest transport publiczny. A tak już od środy koniec z obowiązkiem zasłaniania ust i nosa!

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.