Koniec z obowiązkiem maseczek w samolotach i na lotniskach w Unii Europejskiej!

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Od 16 maja zostanie zniesiony obowiązek zakrywania ust i nosa na terenie lotnisk w Unii Europejskiej i podczas lotów wewnątrz unijnych lub do państwa unijnego.

16 maja nastąpią wielkie zmiany w Unii Europejskiej. Unijna Agencja do spraw Bezpieczeństwa Lotniczego oraz Europejskie Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób wydały wspólny komunikat, według którego podróże lotnicze i tereny lotnisk będą wolne od maseczek już w połowie maja.

Maseczki znikną z europejskiej przestrzeni lotniczej po ponad dwóch latach pandemii. Od 16 maja nie trzeba będzie ich nosić w samolot podczas podróży między państwami należącymi do Unii Europejskiej. Zasłaniać usta i nos nie będziemy musieli lecąc z poza UE, ale jeśli kraj docelowy należy na terenie UE.

Maseczek nie będzie trzeba również nosić na terenie lotnisk w Unii Europejskiej. Wciąż jednak zalecanie jest ich noszenie, ale już będzie to zależeć od pełnej dowolności i wyboru pasażera.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.