Koniec lockdownu w Anglii. Kraj powraca do restrykcji regionalnych

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson poinformował, że 2 grudnia zakończy się lockdown w Anglii. Kraj powróci do trzech poziomów zagrożenia co oznacza, że rodzaj obostrzeń będzie zależny od sytuacji epidemiologicznej na danym obszarze.

Londyn, zdjęcie: Mike Stezycki/ Unsplash

– Wspólny wysiłek wszystkich w czasie obowiązywania obecnych krajowych ograniczeń pomógł przywrócić kontrolę nad wirusem – powiedział rzecznik Johnsona.

Zgodnie z restrykcjami regionalnymi, które obowiązywały w Anglii od połowy października do 5 listopada, do każdego obszaru przydzielano odpowiedni poziom zagrożenia. Pierwszy był najłagodniejszy, ponieważ obowiązywał tam limit zgromadzeń do sześciu osób, a restaurację mogły być czynne tylko do 22:00 – od 2 grudnia godzina zamknięcia zostanie przesunięta na 23:00. Na poziomie drugim dodatkowo zakazano spotykania się osób z różnych gospodarstw domowych w pomieszczeniach zamkniętych, zaś na trzecim zamknięto wszystkie puby, bary, siłownie i centra rozrywki.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.