Koniec kwarantanny Wuhan!

Po 76 dniach zakazu opuszczania mieszkań i zamknięciu granic, władze Wuhan pozwalają obywatelom funkcjonować względnie normalnie.

W nocy z 7 na 8 kwietnia czasu chińskiego zakończyła się kwarantanna mieszkańców stolicy prowincji Hubei – Wuhan. Niechlubnie znane jako źródło koronawirusa, miasto powoli wraca do normalności. Mieszkańcy mają możliwość swobodnego przemieszczania się, a komunikacja miejska rusza na nowo. Każdy obywatel, opuszczając mieszkanie, musi mieć aktywną aplikację, w której skanuje QR kod zaraz przed wyjściem lub wejściem na osiedle.

Z ulic znikają barykady, a Chińczycy, którzy utknęli w Wuhan, masowo opuszczają miasto, aby przedostać się do domu (8 kwietnia pociągami wyjechało ponad 55 tys. ludzi). Tylko dzisiaj zaplanowano ponad 200 połączeń lotniczyć z Wuhan, z których skorzysta ponad 10 000 pasażerów.

We wtorek chińskie władze poinformowały, że w ciągu ostatnich 24 godzin nie pojawił się żaden przypadek śmiertelny wywołany przez koronawirusa.

Zobacz również: Nagły spadek zachorowań w Australii

Zdjęcia: Roman Pilipey/ PAP
Źródło: Onet/ BBC

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.