ZEA: koniec ekstremalnych upałów przewidziany w drugiej połowie sierpnia

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie gorące lato to codzienność, mieszkańcy i turyści mogą odetchnąć z ulgą. Według prognoz Emirates Astronomical Society, koniec ekstremalnych upałów jest przewidziany w drugiej połowie sierpnia.

Dubaj, foto: Emma Harrisova/ Unsplash

Zgodnie z informacją przekazaną przez stowarzyszenie Emirates Astronomical Society, już po 24 sierpnia nastąpi delikatne ochłodzenie klimatu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wszystko za sprawą wschodzenia gwiazdy Suhail nad Półwyspem Arabskim, która jest ważny punktem obserwacji dla tamtejszych astronomów.

Długotrwałe upały, które bywają nieznośne, zarówno dla mieszkańców, jak i dla turystów odwiedzających Zjednoczone Emiraty Arabskie, wywołują potrzebę odpoczynku w chłodniejszych warunkach. Prognozy spadku temperatur po 24 sierpnia wywołują nadzieję na przyjemniejszy klimat.

Koniec ekstremalnych upałów będzie również korzystny dla branży turystycznej. Ze względu na mniej uciążliwe temperatury, turyści z zagranicy i lokalni mieszkańcy będą bardziej skłonni do podróżowania po Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.