Kolejny kraj ogłosił zakaz wjazdu dla obcokrajowców

Szef Kancelarii Premiera Węgier Gergely Gulyas poinformował, że od 1 września jego kraj zamknie granice dla cudzoziemców.

Budapeszt, zdjęcie: Kate Kasiutich/ Unsplash

Powodem takiej decyzji jest nagły wzrost zakażeń koronawirusem na Węgrzech. Stwierdzono tam dziś 132 przypadki – to najwięcej nowych infekcji od 10 kwietnia.

Węgierskie granice zostaną otwarte m.in. dla obywateli tego kraju. Mimo to, po podróży będą oni musieli przejść 14-dniową kwarantannę lub przedstawić dwa negatywne wyniki testu na COVID-19, wykonane z minimalnie 2-dniową przerwą.

Na terytorium Węgier będzie można również przyjechać w ramach konwoju wojskowego oraz podróży służbowych z ramienia firm międzynarodowych. Ponadto, rząd Węgier ma wprowadzić ruch tranzytowy ze specjalnie wytyczonymi korytarzami. Przepisy mają obowiązywać przez miesiąc.

Węgry są drugim europejskim państwem, który zabroni wjazdu dla obcokrajowców. Wcześniej ogłosiła to Ukraina – od jutra wjazd do tego kraju będzie niemożliwy.

Źródło: Fly4free

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.