Kolejne połączenie do Tirany z krakowskiego lotniska. Tym razem dzięki Wizz Air

Wczoraj informowaliśmy o planowanym uruchomieniu przez Ryanaira połączenia z Krakowa do Tirany w Albanii. Jak się okazuje, taką samą trasę zamierzają dodać do swojej siatki również węgierskie linie Wizz Air.

Foto: Даниїл Кишковар/ Unsplash

Połączenie z Krakowa do Tirany zostanie uruchomione od 24 marca 2024 roku. Będzie ono realizowane przez Wizz Aira trzy razy w tygodniu – w każdy poniedziałek, środę i piątek.

Loty ze stolicy Małopolski do Albanii będą całkowitą nowością w letniej siatce połączeń lotniska. Wcześniej, bo w październiku br. w ramach zimowego rozkładu zostanie uruchomiona taka sama trasa z tym, że realizowana przez Ryanaira.

Tirana, jak i cała Albania oferuje masę atrakcji turystycznych, które przyciągają coraz większą liczbę odwiedzających z całego świata. Jednym z najbardziej spektakularnych miejsc jest Riwiera Albańska, odcinek wybrzeża Morza Adriatyckiego, który zachwyca błękitnymi wodami, piaszczystymi plażami i malowniczymi zatokami. Tutaj można znaleźć urocze nadmorskie miasteczka, takie jak Saranda, które słynie z pięknych widoków na grecką wyspę Korfu.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.