Kolejne lotniska w Europie znoszą limit płynów w bagażu podręcznym

6 małych lotnisk w Szkocji zniesie od 1 czerwca limit płynów w bagażu podręcznym. Każdy pasażer będzie mógł mieć przy sobie butelkę lub pojemnik o pojemności do 2 litrów.

Nowe przepisy na 6 szkockich lotniskach/ Fot: Michał Parzuchowski, Unsplash

Coraz więcej lotnisk na Starym Kontynencie znosi najbardziej nielubianą przez pasażerów zasadę, czyli limit płynów w bagażu podręcznym. Teraz kolejne lotniska w Europie zdecydowały się na większą dowolność płynów w bagażu podstawowym. 6 małych i średnich lotnisk w Szkocji zmieni swoje zasady od 1 czerwca. Porty lotnicze zarządzane przez firmę Highland and Islands Airports umożliwią pasażerom zabranie ze sobą na pokład w bagażu podręcznym płyny w butelkach lub pojemnikach do pojemności 2 litrów.

Bez limitu płynów w bagażu podręcznym na kolejnych lotniskach!

Nowe zasady przewozu płynów w bagażu podręcznym zaczną obowiązywać od 1 czerwca na następujących szkockich lotniskach: Kirkwall, Stornoway, Islay, Sumburgh, Berbencula i największym z całego grona, Inverness. Według nowych przepisów zniknie limit 100 ml płynów w bagażu podręcznym. Każdy pasażer będzie mógł mieć ze sobą płyny w butelkach lub pojemnikach o maksymalnej pojemności 2 litrów. Niestety wciąż trzeba będzie je wyciągać podczas kontroli bezpieczeństwa. Inaczej będzie z elektroniką, którą będzie można zostawić w plecaku dzięki zakupowi przez lotniska najnowszych skanerów bezpieczeństwa.

Źródło: www.fly4free.pl/6-malych-lotnisk-w-europie-znosi-limit-plynow-w-bagazu-podrecznym/

Kolejne lotniska znoszą limit płynów/ Tło: Anete Lūsiņa, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.