Kolejne kraje Ameryki Środkowej rezygnują z restrykcji wjazdowych

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć ✅

Dobre informacje napływają z Ameryki Środkowej. Władze Gwatemali oraz Saint Kitts and Nevis poinformowały o całkowitym zniesieniu ograniczeń związanych z podróżowaniem, które były wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa.

Gwatemala, foto: reisetopia/ Unsplash

Jako pierwszy restrykcje zniósł rząd Gwatemali. Od 12 sierpnia można podróżować do tego kraju bez przeszkód. Nie trzeba już przedstawiać dowodu szczepienia czy negatywnego wyniku testu na COVID-19. Jedyne ograniczenia jakie pozostały w mocy tyczą się życia społecznego. Nadal nakazane jest zakrywania ust i nosa w transporcie publicznym, a także w placówkach medycznych.

Taką samą decyzję podjęły władze wyspiarskiego państwa położonego na Morzu Karaibskim. Od 15 sierpnia, aby móc podróżować do Saint Kitts and Nevis nie trzeba już przedstawiać dowodu szczepienia – to duża zmiana, ponieważ wcześniej osoby niezaszczepione miały zakaz wjazdu. Jedynym obowiązkiem każdego podróżnego jest wypełnienie i złożenie formularza elektronicznego.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.