Kolejka na Kasprowym Wierchu znów czynna

23 listopada 2019 roku, po specjalistycznym przeglądzie technicznym, kolejka na Kasprowy Wierch została ponownie oddana do użytku.

zdjęcie: PKL

Polskie Koleje Linowe postanowiły sprawdzić stan techniczny kolejki oraz przesunąć linie nośne. Wagony kolei najeżdżając i zjeżdżając z podpory powodują, że liny uginają się w tych samych miejscach, dlatego muszą być przesuwane raz na 12 lat.

– Dwa razy do roku, zgodnie z przepisami i normami bezpieczeństwa, wykonujemy szereg prac technicznych, które przygotowują kolej do następnego sezonu. Przesuwanie lin nośnych jest procedurą wyjątkową, wymaganą ze względu na normy techniczne producenta raz na 12 lat. Wszelkie prace serwisowe zrealizowane zostały zgodnie z planem. Chcieliśmy zapewnić turystom planującym wycieczkę na Kasprowy Wierch wyjazd koleją PKL 23 listopada. Zapraszamy wszystkich do podróży koleją PKL Kasprowy Wierch – powiedział Daniel Pitrus, prezes PKL.

Przez dwa miesiące eksperci ds. kolei linowych przesunęli o 128 metrów osiem lin nośnych o łącznej masie ok. 200 ton i przeprowadzili przegląd elementów jezdnych. 

Źródło: onet.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.