Kobiety z Arabii Saudyjskiej w końcu będą mogły zostać stewardessami

Rząd Arabii Saudyjskiej podjął decyzję, dzięki której kobiety z tego kraju będą mogły pracować jako personel pokładowy. Wcześniej ogólnie przyjęte normy w tym kraju nie dopuszczały takiej możliwości.

Photo: pin.it/FFkQfJg

Saudi Arabian Airlines jako pierwsza linia lotnicza z Arabii Saudyjskiej uchyliła drzwi dla kobiet chcących pracować jako stewardessy.

Narodowy przewoźnik podjął razem z rządem bardzo odważną decyzję. Arabia Saudyjska jest znana z dość konserwatywnego społeczeństwa i nikłej roli kobiet w życiu społecznym. Takie zmiany jak te są zmianami w dobrą stronę i dają nadzieję, że kobiety w tym kraju kiedyś doznają prawdziwej wolności.

Saudi Airlines poinformowało, że szuka kandydatek w wieku od 20 do 30 lat, z bardzo dobrą znajomością angielskiego i odpowiednią wagą i wzrostem, dostosowanymi do powszechnych zasad linii lotniczych na świecie.

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.