Liberalizacja prawa w Arabii Saudyjskiej. Kobiety będą mogły nosić bikini w nadmorskim kurorcie

Saudyjska firma Red Sea Global, która realizuje projekty dewelopersko-hotelarskie poinformowała, że jedno z ich największych przedsięwzięć – Red Sea Destination będzie oparte na zliberalizowanym prawie. W praktyce oznacza to m.in. wprowadzenie przepisu, według którego kobiety będą mogły nosić strój bikini.

Z roku na rok prawo w Arabii Saudyjskiej staje się co raz bardziej liberalne. Szczególnie tyczy się to kobiet, dla których z natury prawo muzułmańskie stanowiące podstawę ustroju prawnego kraju jest restrykcyjne. Od 2018 roku saudyjski rząd zdecydował o umożliwieniu kobietom prowadzenia samochodu i starania się o prawo jazdy.

Teraz zdecydowano się na kolejny krok. Loredana Pettinati, starsza dyrektor ds. handlu turystycznego w Red Sea Global ogłosiła zniesienie dwóch istotnych przepisów. Mają one obowiązywać na terenie Red Sea Destination – gigantycznego centrum hotelarskiego nad Morzem Czerwonym, który zostanie otwarty w 2023 roku.

Zgodnie z decyzją, w Red Sea Destination na kobiety nie zostaną nałożone żadne ograniczenia. Oznacza to, że bezproblemowo będą one mogły nosić strój bikini. Co więcej, mężczyzna i kobieta rezerwujący pokój hotelowy nie będą pytani o stan cywilny.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.