KLM ponownie uruchamiają połączenia do Amsterdamu

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Po sobotnich zakłóceniach związanych z odwoływaniem lotów na lotnisku Schiphol, KLM poinformował o wznowieniu lotów do i przez Amsterdam.

Foto: sidhardha kadamati/ Unsplash

4 czerwca 2022 roku na holenderskim lotnisku Schiphol doszło do nieprzewidzianej sytuacji związanej z anulowaniem lotów, przez co duża liczba pasażerów nie mogła odbyć swoich lotów do i przez Amsterdam.

Za zaistniałe zakłócenia linie KLM obwiniają niesprzyjające warunki pogodowe i konserwację pasa startowego na lotnisku Schiphol.

– KLM raz jeszcze przeprasza za sytuację, która zaistniała w ubiegłą sobotę w wyniku nieprzewidzianych i nagłych okoliczności na lotnisku Schiphol w Amsterdamie. Niezależne od linii czynniki zewnętrzne, takie jak niesprzyjające warunki pogodowe oraz zmniejszona przepustowość pasa startowego z powodu prac konserwacyjnych prowadzonych przez lotnisko Schiphol, zmusiły KLM do podjęcia decyzji o zawieszeniu lotów pasażerskich z europejskich miast do Amsterdamu. Rozumiemy, że spowodowało to wiele niedogodności, których doświadczyli nasi klienci – napisano w specjalnym oświadczeniu.

Źródło 

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.