KLM otworzy połączenie na egzotyczną wyspę

Niderlandzkie linie planują uruchomić loty z Amsterdamu na Zanzibar. Pierwszy rejs na tej trasie odbędzie się 10 grudnia 2020 r.

Zanzibar, zdjęcie: darkeyed/ Pixabay

Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu – w czwartek i niedzielę. Samolot odleci z lotniska Amsterdam-Schiphol o godz. 9:40, by wylądować na Zanzibarze o godz. 20:25 czasu lokalnego. W drogę powrotną do Europy maszyna wystartuje o godzinie 21:40, przylot do stolicy Niderlandów jest planowany na godz. 7:00 następnego dnia. Rejsy do Amsterdamu dodatkowo będą się odbywały z międzylądowaniem w Dar es Salaam. Trasę obsłuży Boeing 787 Dreamliner.

Należący do Tanzanii Zanzibar jest wyspą położoną na Oceanie Indyjskim. Zamieszkuje ją obecnie ponad 620 tys. osób. Na wyspie, której stolicą jest Zanzibar, istnieją liczne plantacje goździkowca i palmy kokosowej. Ponadto, region ten słynie z dobrze rozwiniętej turystyki i rybołówstwa.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.