KLM jednak nie zawiesi lotów międzykontynentalnych

Niedawno pisaliśmy o wstrzymaniu przez holenderskie linie lotów dalekodystansowych. Jak się okazuje, przewoźnik porozumiał się z rządem i ograniczenia tyczące się załóg lotniczych zostaną złagodzone, przez co połączenia dalej będą mogły być wykonywane.

Zdjęcie: Miguel Ángel Sanz/ Unsplash

Pierwotnie KLM miał wstrzymać wszystkie rejsy międzykontynentalne do odwołania. Wszystko z powodu przepisów, które nakazywały wykonania testu PCR na koronawirusa oraz badań na obecność antygenów. Oprócz pasażerów, ograniczenia te dotyczyły także członków załóg lotniczych, którzy w skrajnych przypadkach mogliby utknąć na innym kontynencie.

Dzięki poluzowaniu restrykcji, w tym umożliwienie personelowi lotniczemu wykonanie testu antygenowego przed wylotem i po przylocie do Holandii, linie KLM będą mogły w pełni oferować połączenia międzykontynentalne.

Co więcej, taka decyzja pozwala na kontynuację dystrybucji szczepionek przeciw COVID-19, które były wysyłane do Ameryki Południowej przez lotnisko Schiphol, głównie w ładowni samolotów KLM.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.