Kilogram narkotyków w żołądku. Kobieta wpadła na lotnisku w Warszawie

Dziś (8 maja) na lotnisku Warszawa-Chopina dokonano zatrzymania 21-letniej kobiety z Łotwy, która miała przy sobie ponad kilogram kokainy. Kobiecie grozi długie więzienie.

Większość kokainy została znaleziona w żołądku/ Fot: Krajowa Administracja Skarbowa

Do zatrzymania spektakularnej próby przemytu narkotyków do Polski doszło dziś na stołecznym lotnisku w Warszawie. Na lotnisku Chopina policjanci postanowili przeszukać 21-letnią Łotyszkę. Kobieta przyleciała do Warszawy z Paryża. Po dokładnej kontroli okazało się, że kobieta w swoim żołądku oraz plecaku ma ponad kilogram ciężkich narkotyków. Dokładniej uściślając: chodzi o Kokainę. Funkcjonariusze Mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej mieli wyczucie do przeszukania odpowiedniej osoby.

Próba przemytu ponad 1 kg kokainy na lotnisku w Warszawie

Młoda kobieta zachowywała się nerwowo po przylocie do Polski i to dlatego wytypowano ją do kontroli. Po przeszukaniu okazało się, że 21-letnia Łotyszka posiada w swoim plecaku 210 gram białego proszku owiniętego w folię.

Następnie kobieta została podana badaniom na obecność narkotyków i przewieziono ją do szpitala. W szpitalu tomografia komputerowa wykazała, że w żołądku kobiety znajduje się 78 kapsułek z prawie 900 gramami kokainy. Policja oszacowała wartość próby przemytu na prawie milion złotych. Obywatelka Łotwy następne miesiące spędzi w areszcie, czekając na proces sądowy.

Fot: www.gov.pl/web/kas/kokaina-w-plecaku-i-zoladku-przemyt-narkotykow-na-lotnisku-w-warszawie

21-latka próbowała przemycić ponad kilogram ciężkich narkotyków/ Tło: Krajowa Administracja Skarbowa

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.