Kilkadziesiąt osób zatruło się nieświeżym posiłkiem na pokładzie Delta Airlines

Aż 24 osoby trafiły do szpitala po zatruciu nieświeżym posiłkiem na pokładzie samolotu linii Delta Airlines, lecącego z Detroit do Amsterdamu. W wyniku incydentu samolot musiał awaryjnie lądować już w Nowym Jorku.

Foto: Daniel Shapiro/ Unsplash

W trakcie lotu z Detroit do Amsterdamu aż 70 z 227 pasażerów zgłosiło objawy zatrucia pokarmowego. Sytuacja była na tyle poważna, że kontrolerzy ruchu lotniczego zostali zmuszeni do poinformowania władz lotniska w Nowym Jorku o konieczności awaryjnego lądowania. Leczenia wymagało 14 pasażerów oraz 10 członków załogi.

Awaryjne lądowanie Delta Airlines z powodu masowego zatrucia pasażerów

Po wylądowaniu w Nowym Jorku, osoby z najpoważniejszymi objawami zostały przewiezione do szpitala. Pozostali pasażerowie, którzy również zgłaszali dolegliwości żołądkowe, otrzymali niezbędną pomoc medyczną na miejscu.

Delta Airlines wydała oświadczenie, w którym przeprosiła za zaistniałą sytuację i zapowiedziała dokładne zbadanie przyczyn zatrucia. Linia lotnicza zapewniła, że podejmie wszelkie kroki, aby podobne incydenty nie miały miejsca w przyszłości. Dla pasażerów, którzy doświadczyli zatrucia, przewoźnik zaoferował nocleg w hotelu i bilety na następny lot.

Źródło: edition.cnn.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.