Kenia zniesie wizy dla Polaków!

Od stycznia 2024 roku podróżowanie do Kenii stanie się znacznie łatwiejsze dla obywateli różnych krajów, w tym również dla Polaków. Zniesienie obowiązku wizowego ogłosił prezydent William Ruto, co oznacza, że podróżujący nie będą już musieli ubiegać się o wizę przed przyjazdem do tego afrykańskiego kraju.

Zobacz również: Stary Dubaj z polskim przewodnikiem

Foto: Sergey Pesterev

Kenia wiza 2024

Decyzja o zniesieniu wiz dla obywateli wszystkich państw, w tym Polski, została ogłoszona tuż po deklaracji prezydenta Ruto dotyczącej otwarcia granic dla mieszkańców innych państw afrykańskich pod koniec grudnia. Zmiana ta ma na celu zwiększenie ruchu turystycznego i ułatwienie podróżowania do Kenii.

Wiza do Kenii 2024

Od początku stycznia 2024 roku turyści wybierający się do Kenii nie będą już zobowiązani do posiadania wizy. Ma być to duże udogodnienie dla podróżujących.

Kenia bez wizy 2024 – Kenia znosi wizy

Zamiast tradycyjnej wizy pobytowej, podróżujący będą musieli uzyskać jedynie elektroniczne zezwolenie na podróż, co powinno uprościć formalności i przyspieszyć procedury związane z wjazdem do kraju. Koszt wizy, który wynosił 51 dolarów, został zastąpiony nową formą upoważnienia do wjazdu, zniesienie wiz do Kenii ma ułatwić i uproszczać procedury związane z wizytą w Kenii dla turystów z różnych zakątków świata, w tym dla Polaków.

Źródło: economictimes.indiatimes.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.