Kenia pojawi się w siatce wrocławskiego lotniska

Jak wynika z informacji przekazanej przez zarząd portu lotniczego we Wrocławiu, od grudnia wystartuje czarterowe połączenie do Mombasy w Kenii. Będzie ono realizowane przy w współpracy z biurem podróży Rainbow Tours.

Mombasa, foto: Oluwatobi Akindunjoye/ Unsplash

W siatce wrocławskiego lotniska pojawi się nowy egzotyczny kierunek. Od 20 grudnia 2023 roku Rainbow Tours uruchomi loty ze stolicy Dolnego Śląska do Mombasy w Kenii, położonej nad Oceanem Indyjskim.

Połączenie będzie realizowane tylko raz w tygodniu, w każdą środę. Lot w jedną stronę będzie trwać 10 godzin i 20 minut.

Wrocław będzie trzecim miastem w Polsce, z którego zostaną uruchomione loty do Kenii. Obecnie na trasach do tego afrykańskiego kraju latają również samoloty z Warszawy i Katowic.

Mombasa to tętniące życie miasto, które oferuje naprawdę wyjątkowe i wzbogacające wrażenia dla zagranicznych podróżnych. Największymi atrakcjami tego miejsca są przede wszystkim piaszczyste plaże oraz dostęp do turkusowych wód Oceanu Indyjskiego.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.