Kenia likwiduje pozostałe restrykcje związane z COVID-19

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Zgodnie z decyzją kenijskich władz, od 11 marca kraj ten zniósł pozostałe obostrzenia COVID-19 dotyczące życia społecznego. Zmianom poddano również przepisy związane z przekraczaniem granicy.

Nairobi, foto: Amani Nation/ Unsplash

W związku z dobrą sytuacją epidemiologiczną w Kenii, tamtejszy rząd postanowił znieść wszystkie pozostałe restrykcje wprowadzone z powodu pojawienia się COVID-19.

Od 11 marca nie obowiązuje już m.in. zakaz dużych zgromadzeń w pomieszczeniach, a także obowiązek zakładania masek w miejscach publicznych. Wydano jednak zalecenia, według których mieszkańcy i przyjezdni powinni przestrzegać środków ostrożności, takich jak częste mycie rąk czy utrzymywanie dystansu społecznego.

Jeśli chodzi o zasady związane z podróżowaniem, to tu też zaszła zmiana. Osoby zaszczepione nie muszą już wykonywać testu podróżując do Kenii. Wystarczy, że wprowadzą zaświadczenie o szczepieniu na stronę globalhaven.org, by wygenerować specjalny kod QR. Z kolei osoby, które nie poddały się szczepieniu nadal muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR – tak samo jak w przypadku szczepienia, wynik badania również powinien zostać dodany do konta na wspomnianej stronie.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.