Katastrofa ekologiczna na rajskich wyspach!

Mauritius dotknęła poważna klęska ekologiczna. Plaże wyspiarskiego państwa zalało paliwo z uszkodzonego japońskiego masowca.

https://v.wpimg.pl/NzQ2MzQ5YRswUDtJfk5sDnMIbxM4F2JYJBB3WH56YUxlBjVJYgVhHDheKAg0RSFUNkA4CjBCPlQhXmIbIVxhDGAdKRMiRSIbKB0oFzNQKlUyUXkZYAx7THwFfElgGHpJZQZgG2kAflc0AnhJZwAvHzBUKR9zSA==
Photo: Etat Major des Armees

Mauritius został zmuszony do ogłoszenia „stanu wyjątkowego” dla środowiska. Powodem jest wyciek ropy z japońskiego masowca. Zalane i bardzo mocno skażone zostały wody przybrzeżne oraz linia brzegowa tego małego państwa.

Do Oceanu Indyjskiego wyciekło około 1000 ton ropy naftowej. Jest to gigantyczna ilość, bardzo mocno zagrażająca faunie i florze tego regionu.

Greenpeace ostrzega, że to prawdopodobnie najpoważniejszy kryzys ekologiczny jaki dotknął Mauritius. Skutki będą bardzo trudne do usunięcia, a państwo zmaga się już i tak z poważnymi kłopotami, takimi jak podnoszenie się poziomu wody i zatapianie sie wysp.

Źródło: wp.pl

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.