Mundial 2022: Katar rezygnuje z obowiązku robienia testów na COVID-19 przez podróżnych

Ministerstwo Zdrowia Kataru poinformowało w środę o zniesieniu obowiązku robienia testów na koronawirusa przez podróżnych. Przepisy wejdą w życie od 1 listopada i będą obowiązywały również kibiców przybywających na mundial.

Foto poglądowe: Rowen Smith/ Unsplash

26 października władze Kataru podjęły decyzję o zlikwidowaniu pozostałych restrykcji wjazdowych wprowadzonych z powodu pandemii koronawirusa. Chodzi o testy wykonywane przed przylotem do tego państwa. Powodem zniesienia ograniczeń jest spadająca liczba zakażeń w kraju i na świecie.

Oznacza to, że od 1 listopada br. wszystkie osoby podróżujące do Kataru nie będą musiały już przedstawiać negatywnego wyniku badania na obecność COVID-19. Co więcej, początkiem listopada zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej – nakaz ten dalej będzie obowiązywał w placówkach służby zdrowia.

Jest to doskonała informacja dla kibiców, którzy przybędą do Kataru na mundial. Piłkarskie święto rozpocznie się 20 listopada i potrwa do 18 grudnia 2022 roku.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.