Katar ogłosił warunki wjazdu do kraju podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Kataru oficjalne ogłosiło warunki wjazdu na teren Kataru na czas trwania piłkarskiego Mundialu, który rozpocznie się już 20 listopada tego roku. Od 1 listopada granice państwa Katarskiego będą mogli przekroczyć jedynie posiadacze Hayya Card, czyli identyfikatora kibica, potwierdzającego zakup chociaż jednego biletu na mecz Mistrzostw Świata. Oczywiście są wyjątki, ale one związane są z posiadaniem dokumentów potwierdzających obywatelstwo Kataru lub wizy pracowniczej.

W ostatnich dniach Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Kataru wydało oficjalnie zasady wjazdu na teren Kataru na okres od 1 listopada (do prawdopodobnie 23 grudnia, to nie zostało sprecyzowane). Ministerstwo poprosiło również o przestrzeganie przepisów w celu zapewnienia sprawnej organizacji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Od 1 listopada 2022 roku granice powietrzne, lądowe lub morskie Kataru będą mogli przekroczyć jedynie turyści posiadający Hayya Card. Czym jest Hayya Card? To specjalny identyfikator kibica, wydany przez rząd Kataru. Posiada go każdy, kto ma choć jeden bilet na mecz Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Posiadacze Hayya Card za jej pośrednictwem będą mogli przebywać w Katarze legalnie do 23 stycznia 2023 roku. Oczywiście nowe przepisy nie będą dotyczyły obywateli i rezydentów Kataru, pracowników na wizie pracowniczej i przypadków humanitarnych.

Jeśli mieliście nadzieję przylecieć do Kataru i poczuć smak Mundialu, ale nie mieliście biletów na mecz – to niestety wasze plany muszą ulec zmianie.

Źródło/ Tło: https://historyofsoccer.info 

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.