Kanadyjski WestJet ogłosił uruchomienie siedmiu nowych połączeń do Europy

W ostatnim tygodniu kanadyjski przewoźnik lotniczy WestJet ogłosił uruchomienie aż siedmiu nowych tras do Europy. Wszystkie ogłoszone trasy wystartują i będą obsługiwane tylko w najbliższym sezonie letnim.

Fot: Quintin Soloviev – Own work, CC BY-SA 4.0

WestJet to przewoźnik lotniczy prosto z Kanady. Zaczynał jako tania linia lotnicza od założenia w 1994 roku aż do przełomu lat 2017/2018, kiedy przekształcił się w tradycyjną linię lotniczą. Jego główna siedziba i węzeł lotniczy mieści się w Calgary. Druga co do wielkości linia lotnicza w Kanadzie lata głównie po Ameryce Północnej, ale najbliższe lato będzie dla niej mocną europejską ofensywą.

Nowe trasy WestJet do Europy

W najbliższym sezonie letnim WestJet uruchomi aż 7 nowych tras na Stary Kontynent. Wszystkie z nich będą wykonywane sezonowo tylko podczas sezonu letniego. Operacje lotnicze będą wykonywane Boeingami 737 MAX 8. Oto lista najnowszych tras kanadyjskiego przewoźnika:

  • Calgary – Rejkiawik, od 14 maja do 1 września
  • St. John’s – London-Gatwick, od 27 kwietnia do 24 października
  • Toronto – Edynburg, połączenie powracające po przerwie
  • Toronto – Dublin, połączenie powracające po przerwie
  • Halifax (Nowa Szkocja) – Edynburg, od 11 maja do 24 października
  • Halifax (Nowa Szkocja) – London-Gatwick, od 27 kwietnia do 24 października
  • Halifax (Nowa Szkocja) – Dublin, od 29 lutego do 12 października

Źródło: https://www.westjet.com/en-ca/flights?i_cid=wj:wj-hp:banner1:routes:Nov-Sched-TATL-routes

Tło: Ken Fielding CC BY-SA 3.0

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.