Kanada znosi wszystkie restrykcje wjazdowe

Rząd Kanady z dniem 1 października zniósł wszystkie środki ochronne dotyczące granic państwa związane z Covid-19. W praktyce oznacza to zniesienie obowiązku okazywania testów i szczepień na granicy oraz zniesienie obowiązku kwarantanny, nie ma już żadnych obostrzeń.

Fot: Toronto/ Eugene Aikimov, Unsplash

Od początku pandemii Covid-19 Kanada była jednym z tych państw na świecie, które długo pozostawały zamknięte na zagranicznych turystów i nie wykazywały wielkich chęci do zmiany przepisów. W pamięci można mieć również ogromne protesty w Kanadzie, związane z obowiązkiem szczepień na Covid-19. Na szczęście takie perypetie to już przeszłość.

Rząd Kanady ostatnio oficjalnie ogłosił zniesienie wszystkich restrykcji wjazdowych związanych z Covid-19 przy wjeździe do Kanady. Nowe przepisy weszły w życie 1 października.

Podsumowując, od 1 października 2022 roku wszyscy podróżni przybywający do Kanady, niezależnie od obywatelstwa, nie będą musieli:

  • przekazywać informacji dotyczących swojego stanu zdrowia za pośrednictwem aplikacji lub strony internetowej „ArriveCAN”
  • pokazywać dowód zaszczepienia na Covid-19
  • robić testów na Covid-19 przed przylotem lub po wylądowaniu
  • poddawać się kwarantannie
  • monitorować i zgłaszać, jeśli po przyjeździe do Kanady wystąpią u nich oznaki lub objawy COVID-19.

Zniknie też obowiązek noszenia maseczek podczas podróży samolotem lub koleją. Noszenie ich wciąż będzie zalecane, lecz nie obowiązkowe.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.