Już ponad 100 tys. Polaków odwiedziło Tunezję

W 2019 roku do Tunezji przyjechało ponad 100 tys. turystów z Polski. To o 55,5 procent więcej niż rok wcześniej.

Jak podaje tunezyjski minister turystyki René Trabelsi, licząc do 10 października, do Tunezji przyjechało 7,5 mln turystów. Oznacza to wzrost o około 15 procent w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej, i o 16 procent wobec roku 2010, czyli okresu sprzed jaśminowej rewolucji.

zdjęcie: nico2611 / pixabay.com

 – Jesteśmy dumni, że Tunezja była pierwszym krajem z basenu Morza Śródziemnego, który zainwestował w turystykę. I dziś nadal oferujemy wszystkim klientom nasz produkt turystyczny. Pamiętamy, że przed laty byliśmy krajem najchętniej odwiedzanym przez Polaków. W 2008 roku Tunezję odwiedziło ponad 200 tysięcy klientów biur podróży z Polski. Dziś cieszymy się, że następuje stopniowy powrót turystów, szczególnie z Polski – powiedział René Trabelsi. 

Z samej Polski na urlop w Tunezji wybrało się ponad 100 tys. turystów. To oznacza wzrost o 55,5 procent w stosunku do roku poprzedniego. Polacy najchętniej wybierają południe kraju.

 – Wierzymy, że Tunezja nadal będzie atrakcyjna dla turystów z Polski. Oczekujemy, że w 2020 roku nastąpi jeszcze większy wzrost przyjazdów z Polski. Już wiadomo, że właśnie na zimę 2019/2020 zaplanowanych jest wiele lotów zarówno na kontynent jak i na Dżerbę – relacjonował minister.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.