Jutro strajk pracowników Wizz Air Malta we Włoszech

Przez cztery godziny będzie jutro trwać we Włoszech strajk pracowników i pilotów spółki Wizz Air Malta. Strajkujący domagają się lepszych warunków pracy i przejrzystych zasad zatrudnienia.

Związek zawodowy włoskich pilotów i członków personelu pokładowego/ Fot: Federazione Italiana Trasporti-Confederazione Italiana Sindacati Lavoratori

Jutro (28 maja, wtorek) od 13:00 do 17:00 odbędzie się strajk pracowników, personelu pokładowego i pilotów jednej ze spółek Wizz Aira, Wizz Air Malta. Czterogodzinny strajk będzie miał wpływ na większość lotów węgierskiego przewoźnika w Italii. Wizz Air kwestionuje legalność zapowiedzianego strajku i zachęca swoich pracowników do nieutrudniania dnia pasażerom i zrezygnowania z udziału w proteście.

Strajk Wizz Air we Włoszch – 28 maja 2024 roku

Jutrzejszy strajk jest organizowany przez włoski związek zawodowy pilotów i członków personelu pokładowego, czyli Federazione Italiana Trasporti-Confederazione Italiana Sindacati Lavoratori (FIT-CISL). Głównymi założeniami strajku są:

  • Lepsze warunki pracy w Wizz Air Malta dla wszystkich pracowników
  • Podjęcie działania w celu uruchomienia bardziej przejrzystych przepisów zatrudnienia
  • Chęć podpisania zbiorowego układu pracy i porozumień z pracodawcą

Źródło: www.pasazer.com/news/465447/piloci,i,personel,pokladowy,wizz,air,malta,zapowiedzieli,akcje,strajkowa.html

Samolot Wizz Air/ Tło: Nándor Derzsi, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.