Jordania wznawia międzynarodowy ruch lotniczy

Jordańskie władze poinformowały, że wznowienie połączeń międzynarodowych nastąpi 5 sierpnia. Loty mają być wykonywane tylko z i do krajów znajdujących się na liście niskiego ryzyka. Wśród nich nie ma Polski.

Petra, zdjęcie: Emile Guillemot/ Unsplash

Do Jordanii będzie można podróżować z krajów, które uznano za bezpieczne pod względem sytuacji epidemiologicznej. Należą do nich: Austria, Cypr, Dania, Estonia, Grenlandia, Islandia, Irlandia, Litwa, Łotwa, Malta, Monako, Niemcy, Norwegia, Szwajcaria, Włochy, Kanada, Malezja, Tajlandia, Tajwan i Nowa Zelandia.

Osoby podróżujące z wyżej wymienionych państw, będą musiały posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany maksymalnie trzy dni przed przyjazdem. Ponadto, każdy będzie zmuszony zainstalować dedykowaną aplikację oraz złożyć pod groźbą grzywny wynoszącej 14 tys. dolarów deklarację, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie przekraczał granic swojego kraju.

Źródło: Rzeczpospolita

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.