Jordania otwiera się na wszystkich turystów!

Dubaj 2024, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Jordańska Rada Turystyki ogłosiła za pośrednictwem Twittera, że od 1 marca Jordania będzie całkowicie otwarta na międzynarodową turystykę. Zniknie wymóg robienia testów przed przylotem i po wylądowaniu, niezależnie od statusu zaszczepienia.

Fot: Petra/ Juanma Clemente-Alloza, Unsplash

Taki oto komunikat mogliśmy zobaczyć 17 lutego na Twitterowym koncie Jordańskiej Rady Turystyki:
„Z przyjemnością informujemy, że od 1 marca 2022 r. osoby podróżujące do Jordanii nie będą już musiały przeprowadzać testu PCR przed wyjazdem do Jordanii, ani po przyjeździe na lotnisko, na granicy lądowej lub w porcie morskim.”

Co oznacza ten komunikat w praktyce? Teraz wszyscy będą mogli przylecieć do Jordanii i nie trzeba będzie się martwić testami i kwarantanną!

Nowe zasady dotyczą każdego, niezależnie od statusu zaszczepienia. Od 1 marca nie trzeba będzie już robić testu przed przylotem do Jordanii, ani po wylądowaniu w tym państwie. Zostaje jednak zasada, że turystyka odczuwający symptomy choroby musi zgłosić się na test i w przypadku zakażenia odbyć kwarantannę na swój koszt (lub ubezpieczyciela).

Dodatkowo pozostaje obowiązek zarejestrowania swojej podróży na Visit Jordan.
Zarejestruj swoją podróż do Jordanii➡ VISIT JORDAN

Zawsze marzyliście o zobaczeniu świątyni w Petrze lub pięknego, bezpiecznego państwa na bliskim wschodzie? Łapcie kilka propozycji lotów!

Amman z Poznania w marcu!
Amman z Krakowa w marcu!
Amman z Warszawy w kwietniu!

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.