Jet2.com poleci z Krakowa do East Midlands

Brytyjskie linie lotnicze Jet2.com uruchomią nowe połączenie z krakowskiego lotniska w Balicach do portu lotniczego East Midlands w Wielkiej Brytanii. Nowa trasa wystartuje 9 listopada i będzie wykonywana dwa razy w tygodniu.

Fot: Kenilworth, UK/ Tom Podmore, Unsplash

Lotnisko w Krakowie zyska nową trasę na sezon zimowy. Nowe połączenie uruchomi linia lotnicza Jet2.com, brytyjski tani przewoźnik z siedzibą w Leeds. Ze stolicy Małopolski od 9 listopada polecimy do portu lotniczego East Midlands, który obsługuje takie miasta jak Leicester, Nottingham, Derby, Northampton i Lincoln. Nowa trasa z Krakowa będzie realizowana dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele. Bilety można zakupić bezpośrednio na stronie przewoźnika.

„To szansa dla polskich turystów na odkrycie wspaniałych, historycznych miejsc w środkowo wschodniej Anglii” – Radosław Włoszek, prezes portu lotniczego Kraków-Balice im. Jana Pawła II.

To świetna okazja zarówno dla turystów z Polski, jak i mieszkańców i odwiedzających rodzinę na miejscu. Wciąż wielu Polaków mieszka w tym regionie Wielkiej Brytanii ci dzięki tanim połączeniom lotniczym będą mogli częściej odwiedzać swoje rodziny.

Źródło/ Zdjęcie w tle: Javier Bravo Muñoz – Gallery page, GFDL 1.2

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.