Jesteś zaszczepiony i lądujesz w Warszawie? Możesz być zwolniony z kwarantanny

Lotnisko Chopina w Warszawie w facebookowym wpisie poinformowało podróżnych o możliwości zwolnienia z kwarantanny po powrocie do Polski. Uniknąć izolacji mogą osoby z negatywnym testem na COVID-19 lub od teraz również zaszczepieni dwoma dawkami szczepionki na koronawirusa.

Photo: Lotnisko Chopina on Facebook

Od 22 lutego pasażerowie przylatujący na Lotnisko Chopina w Warszawie ze strefy Schengen na mogą zostać zwolnieni z obowiązku kwarantanny podstawie potwierdzenia, że przylatująca osoba przyjęła szczepionkę na COVID-19 (dwie dawki). Od jakiegoś czasu zwolnieni z kwarantanny są również ci, którzy ukażą negatywny test na COVID-19, wykonany nie później niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy.

Pasażerowie przylatujący do Warszawy, którzy mają już szczepienie za sobą, mogą dołączyć wskazaną dokumentację to Karty Lokalizacji Pasażera lub wysłać maila na adres: [email protected], z zaznaczonym numerem lotu, kierunkiem i datą przylotu do Warszawy.

Pasażerowie przylatujący spoza strefy Shengen też mogą być zwolnieni z kwarantanny, tylko dowód szczepienie i całą dokumentację muszą ukazać strażnikowi Straży Granicznej podczas kontroli.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.